BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felállt az új olasz kormány

Matteo Renzi olasz miniszterelnök bizalmat kapott kedden az olasz parlament alsóházában is. A szenátus már hajnalban megszavazta az új kormányt.

2014. február 26. szerda, 08:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A képviselőházban kényelmes többséget kapott: 378-an szavaztak Renzi mellette, és 220-an ellene. A végeredmény nem volt meglepő, mivel az alsóházban Renzi Demokrata Pártjának képviselői eleve többségben vannak.

A szenátusban már kérdésesebb volt a szavazás kimenetele, már csak azért is, mert Renzi megígérte a jelenlévőknek, hogy ők lesznek az utolsó szenátorok, ugyanis tervezett alkotmányos reformjai között szerepel a szenátus megszüntetése. A testület végül 169:139 arányban szavazott bizalmat az új miniszterelnök széles koalíción alapuló kormányának.

A szenátusban a szavazás előtt Renzi azt mondta programbeszédében, hogy reformok nélkül Olaszországot nem válság, hanem összeomlás fenyegeti.

Renzi tervbe vett lépései sorában a szenátus eltörlését a munkaerőpiac, a közigazgatás reformja, az adórendszer \"gigászi\" egyszerűsítése és az igazságszolgáltatás átalakítása követi.

\"Olyan Európát akarunk, amelyben Olaszország nem csupán bandukol és utasításokat kap, hanem alapvetően többé teszi a közösséget, mert Európa nem létezhet Itália nélkül!\" - mondta Renzi alsóházi beszédében.

Inforádió
Inforádió
MTI
MTI

Ez is érdekelhet