BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kissé visszaesett a Vodafone

A múlt év utolsó három hónapjában, üzleti évének harmadik negyedében 3,6 százalékkal, 10,98 milliárd fontra csökkent a Vodafone árbevétele az egy évvel korábbihoz képest - közölte csütörtökön a brit multinacionális mobilszolgáltató.

2014. február 6. csütörtök, 08:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az adat nagyjából megfelel a piaci várakozásoknak, az elemzők 10,86 milliárd fontra számítottak. Csökkent 4,8 százalékkal a szolgáltatási bevétel a december végével záródott három hónapban éves szinten, amelynél nem veszik számításba a mobilkészülékek értékesítéséből származó forgalmat.

Vittorio Colao, a Vodafone vezérigazgatója a gyenge európai üzletmenettel indokolta a forgalom visszaesését, az európai bevételek 9,6 százalékkal estek.

A társaság nem közölt negyedéves nyereségadatokat.

A Vodafone a China Mobile után a világ második legnagyobb mobilszolgáltatója az előfizetői szám alapján.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet