BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szörnyű negyedéve volt a Ryanairnek

Öt éve a legnagyobb harmadik negyedévi veszteséget szenvedte el a Ryanair diszkont légitársaság 2013-as pénzügyi éve október-novemberi periódusában, de nem változtatott éves nyereség előrejelzésén.

2014. február 3. hétfő, 10:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A légi közlekedésben hagyományosan gyenge utolsó naptári negyedévben a Ryanair 35 millió euró veszteséget szenvedett el, ami 2008 óta a leggyengébb harmadik pénzügyi negyedéve volt.

Michael O\'Leary tulajdonos-vezérigazgató elmondása szerint a negyedéves veszteség a jegyárak csökkenésének és a font-sterling gyengülésének tulajdonítható, és ebben a tekintetben megfelelt a várakozásoknak. A vezérigazgató egyúttal megerősítette, hogy a légitársaság éves eredménye után változatlanul 500-520 millió euró nyereség várható. \"A jegyárak alacsonyak, de már nem csökkennek\" - mondta.

A Ryanair a harmadik negyedévben 18,3 millió, 6 százalékkal több utast szállított mint egy évvel korábban, bevétele viszont stagnált, 964,4 millió euró lett.

Brit riválisa, az easyJet utasforgalmát 4,2 százalékkal, bevételét pedig 7,7 százalékkal növelte ugyanabban a periódusban.

Miután a száz legnagyobb márka közül a legrosszabbnak hozta ki a brit Which? fogyasztóvédelmi magazin, a Ryanair tavaly bejelentette, hogy csökkenti a poggyász- és beszállókártya díjakat, lehetővé teszi két csomag felvitelét a fedélzetre és bevezeti az előzetes ülőhely foglalást is. Michael Cawley vezérigazgató helyettes elmondása szerint a változtatások pozitív visszhangra leltek \"különösen az előfoglalások terén, ami még soha nem volt ilyen magas\".

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet