BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kína megrohamozza a Holdat

Nemcsak embert küldene a Holdra a jövőben Kína, de kutatóbázis felállítását is tervezi ott - írja a Zsenmin Zsipao központi lap szerdai számában.

2014. január 8. szerda, 13:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az újság Csang Jü-huát, a Csang\'o-3 űrszonda december végi sikeres Holdra szállásának helyettes főtervezőjét idézi. Csang egy Sanghajban tartott szakmai rendezvényen nemrég úgy fogalmazott: Kína tervei között az ember Holdra küldése mellett egy állandó holdbázis felépítése is szerepel. Utóbbi szerepe új típusú energiaforrások felfedezése lenne. Az égitesten ipari és mezőgazdasági termelőbázisokat hoznának létre, valamint a földi légkörtől eltérő, egyedi adottságokat felhasználva többek között gyógyszereket állítanának elő. Csang úgy fogalmazott: a kísérlet az emberiség életterének kiterjesztésének lehetőségét igazolhatná.

A szakember megerősítette: a következő kínai Hold-misszió, a Csang\'o-5 elindítása 2017-ben várható, annak feladata talajminták begyűjtése lesz. Űrhajóst a Csang\'o-5-öt követően küldenének a Holdra, ennek technológiáján jelenleg is dolgoznak, hivatalos engedélyt még nem kapott a misszió.

Kína decemberben lépett be - az Egyesült Államok és Oroszország mellett - a holdjáró nemzetek tagjai közé, miután a Csang\'o-3 űrszonda a Jade nyúl holdjáró robottal együtt sikeresen Holdra szállt, alig hat évvel Hold-programjának kezdete után. Soha ezelőtt nem szállt még le kínai űreszköz valamely égitesten. A teljes mértékben kínai technológia garantálta eseményt történelmi áttörésként, a \"kínai álom\" részeként jellemezte a kínai sajtó, s az a nemzetközi közösségben is elismerést váltott ki.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet