BUX 139670.14 0,59 %
OTP 45700 0,88 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hitte volna? Veszteséges a svájci jegybank

A svájci központi bank 9 milliárd frank (2187 milliárd forint) veszteséggel zárta a tavalyi évet, így a részvényesek nem számíthatnak osztalékra.

2014. január 6. hétfő, 15:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavalyi veszteséget elsősorban az okozta, hogy az aranytartalék értéke 15 milliárd frankkal csökkent. Ez olyan jelentős volt, amit nem tudott ellensúlyozni a devizatartalékon keletkezett 3 milliárd frankos, és a UBS Bank megmentését szolgáló stabilizációs alap eladásából származó több mint 3 milliárd frankos nyereség.

A jegybank hétfői közleménye szerint a tavalyi év alapján nem kap osztalékot a svájci kormány, sem pedig az ország 26 kantonja. A svájci központi bank 500 milliárd frank eszközének valamivel több mint 10 százaléka volt aranyban 2003 elején.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet