BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Készül az új devizahiteles-csomag

Várhatóan adósok és a bankok között oszlanak meg kormány új devizahitel-intézkedésének terhei - derül ki a Népszabadság értesüléséből.

2013. december 20. péntek, 11:40

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány még karácson előtt újra napirendjére tűzi a devizahitelek rendezésének ügyét. A jövő hétfői kormányülésen a Kúria döntése nyomán kialakult helyzetből indulnak ki - a legfelsőbb bírói testület szerint a devizaalapú kölcsön nem ütközik jogszabályba vagy a jó erkölcsbe, nem uzsora- és nem színlelt szerződés.

A Népszabadság értesülése szerint kormányzati körökben úgy látják, hogy igazából nem a kormány dolga az adósok helyzetének rendezése. Ez arra utalhat, hogy ha a közgazdasági megoldás mellett döntenek, akkor a bankok és az ügyfelek között kell megosztani a terheket, az államnak csupán szabályozói szerepe lesz.

Az intézkedés nem lehet visszamenőleges hatályú, mert azt az Alkotmánybíróság - különösen a Kúria hétfői jogegységi döntése után - minden bizonnyal megsemmisítené. A cél nem változott: a választások előtt szeretnének olyan jogi megoldást találni az ügyben, amelynek segítségével legalább 17-20 százalékkal mérséklődnek a devizahitelesek havi törlesztőrészletei.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet