BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leszállt a Holdra az első kínai űrszonda

Sikeresen leszállt a Holdra szombaton a Csang\'o-3 (Holdistennő-3) elnevezésű kínai űrszonda a magával vitt, Jáde nyúl nevű holdjáró robottal a kínai média jelentése szerint.

2013. december 14. szombat, 14:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az űrszonda a Szivárvány-öbölben érte el a Föld mellékbolygójának a felszínét. A pekingi űrközpontban üdvrivalgás köszöntötte a sikeres landolást. Ez az első alkalom, hogy kínai űreszköz leszállt valamely égitestre. Ezt eddig csak az Egyesült Államok és a volt Szovjetunió mondhatta el magáról. Utoljára 1976-ban szállt le szonda a Holdon, a szovjet Luna 24.

A Csang\'o-3-at a Hosszú menetelés 3B típusú hordozórakétával indították küldetésére. A 140 kilós, hatkerekű, óránként 200 méteres sebességre képes holdjáró rovert a tervek szerint 24 órán belül leválasztják a szondáról és útjára indítják.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet