BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megugrott a román ipari termelés

Az első tíz hónapban 7,4 százalékkal nőtt a román ipari termelés a tavalyi hasonló időszakhoz képest - közölte kedden a román országos statisztikai intézet.

2013. december 10. kedd, 12:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A naptárhatással kiigazított érték szerint a növekedés 6,7 százalékos volt az első tíz hónapban. Októberben a kiigazítatlan érték szerint 10,6 százalékkal nőtt az ipari termelés a tavalyi hasonló időszakhoz képest, a kiigazított érték szerint növekedés 9,9 százalékos volt 2012 tizedik hónapjához képest.

Az előző hónaphoz mérten októberben az ipari termelés 1,6 százalékkal bővült. Az első tíz havi növekedés a feldolgozó és a kitermelő iparnak köszönhető, a villamos-, hőenergia és gáztermelés és -szolgáltatás csökkent.

A román statisztikai intézet közölte, hogy az idei első tíz hónapban 8,1 százalékkal nőttek az ipari megrendelések a tavalyi hasonló időszakhoz képest. Románia az idén 2,2 százalékos gazdasági növekedéssel számol. Az első kilenc hónapban a román bruttó össztermék 2,7 százalékkal nőtt.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet