BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még egy jó hír jött az amerikai feldolgozóiparból

Két és fél éve legmagasabb szintre emelkedett az amerikai feldolgozóipari beszerzésimenedzser-index szeptemberben.

2013. október 1. kedd, 16:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A múlt havi érték 2011 áprilisa óta a legmagasabb, 56,2 pont lett az augusztusi 55,7 pont után. Az elemzők arra számítottak, hogy a mutató 55 pontra gyengül szeptemberben.

Az amerikai beszerzésimenedzser-intézet (ISM) összetett indexe és az alindexek 50 pont alatti értékei zsugorodást jeleznek, fölötte pedig növekedést.

Az új megrendelések alindexe az augusztusi 63,2 pontról 60,5 pontra csökkent, miközben az alkalmazotti létszám almutatója 2012 júniusa óta a legmagasabb, 55,4 pont lett szeptemberben az egy hónappal korábbi 53,3 pont után.

<banner>
</banner>

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet