BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kényszerpályára terelnék a devizahiteleseket

2013. augusztus 22. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Már idén elindulhat a devizahiteleseknek szánt újabb program, amelyben alaphelyzetben minden adósnak részt kell vennie, külön kérnie kell annak, aki nem szeretné, hogy a kormány megmentse − derül ki abból az interjúból, amelyet Orbán Gábor, a Nemzetgazdasági Minisztérium adó- és pénzügyekért felelős államtitkára adott a Heti Válasznak. A kormány orientálja a Magyar Bankszövetségben ezzel kapcsolatban folyó munkát, jelezve, milyen eredményt vár. A programban szerepet vállalhat az állam: az államtitkár célzása szerint átcsoportosíthatnak forrásokat az árfolyamgátra szánt pénzből vagy a devizahitelek kivezetésének köszönhetően a jegybanknál felszabaduló erőforrásokat vehetnek igénybe. Így az MNB is részt vehet az újabb adósmentésben, amelyben egyébként a tőke és a kamatok terén is segítséget kaphatnak a hitelfelvevők. Az IMF-hitel idő előtti visszafizetésével kapcsolatban Orbán azt mondta, hogy a devizatartalék visszaépítése érdekében ennek nyomán szükség lehet újabb dollárkötvény-kibocsátásra. A magyar állam már az ősszel megjelenhet az állampapírpiacon.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet