Az eddig megszokott észak−déli megosztással szemben mintegy hosszában szelte ketté Európát az eurózóna iparának bővülése − derült ki az Eurostat adataiból. A német és a görög vállalatok 2,5-2,5 százalékkal bővítették termelésüket júniusban az egy hónappal korábbihoz képest, miközben Portugáliában 2,8 százalékos, Hollandiában 4,1 százalékos visszaesést jegyeztek fel a statisztikusok. Az övezet átlagos növekedési üteme 0,7 százalék volt, míg májusban még 0,2 százalékkal esett az ipari termelés. A növekedés motorját a tartós fogyasztási javak − köztük az autók és a komputerek − előállításának 4,9 százalékos megugrása adta. A második negyedévben 1,1 százalékkal bővült az ipari termelés az év első három hónapjához képest. Ez volt a legnagyobb negyedév/negyedéves bővülés 2010 utolsó három hónapja óta. Az elemzők egyetértenek abban, hogy a kedvező fejlemények a GDP növekedésének beindulására utalnak. Az eurózóna gazdasága 2011 utolsó három hónapjában hanyatlott recesszióba, ahonnan azóta sem sikerül kitalálnia. Az Eurostat ma közli a második negyedéves GDP-adatot.
