BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A japán feldolgozóipar bővülése 4 hónapja leglassabb volt

Négy hónapja legkisebb volt a japán feldolgozóipari tevékenységet jelző beszerzésimendzser-index (BMI) júliusban, az adat az ágazat bővülésének lassulását mutatja.

2013. július 31. szerda, 07:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szerdán ismertetett adat szerint a feldolgozóipari BMI-mutató 50,7 pontra, március óta legalacsonyabb szintre gyengült a júniusi 52,3 pontról. A mutató 50 pont feletti értékei az ágazat bővülését, míg az alattiak annak zsugorodását jelzik.

Elemzők azt mondták a júliusi adat alapján, hogy a japán cégek kezdik visszafogni termelésüket az export bővülésének lassulása miatt.

Az átfogó mutatón belül az új exportmegrendelésekre vonatkozó alindex a júniusi 52,1 pontról 51,1 pontra süllyedt, a termelésre vonatkozó pedig 52,7 pontról 50,8 pontra hanyatlott.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet