BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megugrottak az olasz kötvényhozamok

Több mint egy százalékponttal emelkedett az ötéves olasz kötvények hozama a mai aukción.

2013. június 25. kedd, 12:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Erős hozamemelkedés mellett keltek el az olasz állampapírok a mai aukción: a kétéves zérókuponos kötvényekből 3,5 milliárd eurónyit értékesített a kincstár 2,403 százalékos hozam mellett - ez 2012 szeptembere óta a legmagasabb szint, az előző alkalommal még csak 1,29 százalékos volt a hozam. A kereslet 1,6-szeres volt.

Az ötéves kötvényből közel 510 millió eurónyi kelt el - 1179 milliárdra volt kereslet - , a hozam viszont 2,91 százalékra szökött fel a májusi 1,83-ról. A tízéves papírokból 490,42 millió eurónyit adott el a kincstár, szemben az 1,208 milliárdos igénnyel - itt a hozam 3,75 százalék lett, szemben a februári 3,23 százalékkal.

Az aukció után 300 bázispont fölé került az olasz és a német tízéves papírok közti hozamkülönbség: az olasz hozam 4,84 százaléknál járt dél után, ezzel a tegnapi záráshoz képest a spread 7 bázisponttal 305 pont fölé emelkedett.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet