BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Válságszinten az USA feldolgozóipari mutatója

Fél éve először csökkent májusban az Egyesült Államok feldolgozóipari beszerzési menedzserindexe.

2013. június 3. hétfő, 16:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Institute for Supply Management (ISM) által összeállított mutató a fellendülést és a visszaesést elválasztó 50 pont alá került. A Reuters által megkérdezett elemzők várakozásai szerint az indexnek az áprilisi 50,7 ponton kellett volna maradnia, ehelyett 49 pontra csökkent - utoljára tavaly novemberben, nem sokkal a keleti parton végigsöprő viharok után volt 50 pont alatt. A mostani érték 2009 júniusa, azaz a mély válság időszaka óta a legalacsonyabb.

Az új megrendelések részindexe 52,3 pontról 48,8-ra esett vissza, a termelésé 53,5-ről 48,6-ra, az exporté 54,0 pontról 51-re - ehhez képest egész megnyugtató, hogy a foglalkoztatottságé csak 0,1 ponttal csökkent 50,1-re.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet