BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedő hozamokra számítanak a szakértők

Az euróövezet több országa bocsát ki a jövő héten adósságpapírokat. Szakértők szerint a kötvények hozama némileg emelkedhet a piacokon az elmúlt napokban kialakult bizonytalanság miatt, de éppen ennek a hatására nőhet a befektetők kereslete is.

2013. május 26. vasárnap, 12:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jövő héten Hollandia, Belgium és Olaszország bocsát ki adósságpapírokat. Kedden Hollandia 2-3 milliárd dollárért ajánl fel 2023 júliusában lejáró kötvényeket 1,75 százalékos hozammal. Aznap Belgium is kibocsát 2,9-3,9 milliárd euróért 1,25 százalékos hozammal 2018 júniusában, 2,25 százalékos hozammal 2023 júniusában, 4 százalékos hozammal 2032 márciusában és 5 százalékos hozammal 2035 márciusában lejáró kötvényeket.

Belgiumban általában hétfőnként tartanak kötvényaukciókat, ezúttal azonban ezt keddre halasztották, tekintettel arra, hogy Londonban zárva lesznek a piacok a hét első napján.

Az olasz kötvénykibocsátás kedden lesz, a 2014 decemberében kifutó zéró kuponos kötvényből 2-2,5 milliárd euróért értékesítenek, az inflációkövető, 2018 szeptemberében lejáró adósságpapírból pedig a tervek szerint 0,5-1 milliárd euróért adnak el.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet