BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Honda első negyedévi nyeresége 6 százalékkal nőtt

Mintegy hat százalékkal nőtt a Honda Motor Co. profitja a január-március közötti negyedik pénzügyi negyedévben, az év egészében az adózott eredmény több mint 70 százalékkal emelkedett.

2013. április 26. péntek, 11:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Honda Motor Co. a január-március beszámolási periódusban 75,7 milliárd jen, (765 millió dollár) profitot ért el, ami közel 6 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi 71,5 milliárd jent.

A negyedéves árbevétel 14 százalékkal 2,74 ezer milliárd jenre (27,7 milliárd dollár) nőtt. A március végével záródott pénzügyi évben a Honda profitja 73,6 százalékkal 367 milliárd jenre, 3,7 milliárd dollárra ugrott.

A cég azzal számol, hogy az áprilissal kezdődött új pénzügyi évét 580 milliárd jen (5,8 milliárd dollár) adózott eredménnyel zárja.

A Honda elsősorban a feltörekvő piacokon kívánja erősíteni jelenlétét. A cég 2017 március végéig 6 millióra tervezi növelni éves autógyártását a most záródott pénzügyi évben előállított 4,01 millió járműről. Ennek érdekében bővíti gyártókapacitását. Thaiföldön 2015-ben ad át egy új üzemet, növeli termelését Malajziában, Japánban és Mexikóban.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet