BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyelőre nem lesz kamatemelés az USA-ban

Csak akkor emelkedhetne a kamatszint, ha ha jelentősen élénkülne a gazdaság - nyilatkozta Elizabeth Duke, a Fed egyik kormányzója. Duke szerint az alacsony kamatok sem a bankok profitjának, sem a megtakarításoknak nem tesznek jót, a gazdaság azonban még nem elég erős ahhoz, hogy kamatemelésre kerülhessen sor.

2013. április 16. kedd, 21:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner>

Újabb amerikai jegybankár nyilatkozott a monetáris kilátásokról. Elizabeth Duke szerint csak akkor emelkedhetne a kamatszint, ha tartósan élénkülne a gazdaság. Ha nem elég erős a gazdaság, és tovább emelkedik a kamat, akkor még rosszabb lenne a helyzet, bár a jelenlegi kamatkörnyezet sem a bankok profitjának, sem a megtakarítóknak nem tesz jót. A másik oldalon persze ott vannak azok, akik örülnek az alacsony kamatszintnek, így a hitelesek.

\"Sok olyan hiteles van, aki a jelenlegi kamatszint mellett eleget tud tenni törlesztési kötelezettségének, magasabb kamatszint mellett azonban más lenne a helyzet\" - mondta Duke. Arra persze senki ne számítson, hogy a kamatok örökké ilyen alacsonyak lesznek - tette hozzá.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet