BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lemond a pénzügyminiszter (bővített)

Lemond Steven Vanackere belga pénzügyminiszter - jelentette kedden a VRT állami rádió.

2013. március 5. kedd, 11:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A flamand kereszténydemokrata politikus annak nyomán távozik tisztségéből, hogy bírálatokat kapott az állami tulajdonú Belfius bank - a csődbe jutott francia-belga Dexia bank utódja - és egy flamand keresztény szakszervezet között kirobbant vita kezelésmódja miatt. \"Mikor a por majd elül, ki fog derülni, hogy semmi alapja az engem ért szemrehányásoknak. Ez azonban nem változtat azon, hogy most túl sok energiámat veszi el a hamis vádak megválaszolása\" - mondta lemondását bejelentő sajtótájékoztatóján a 49 éves politikus.

Vanackere 2011 decemberében lett pénzügyminiszter, azt megelőzően két éven át a külügyi tárcát irányította.ű

A személyét ért vádak azzal kapcsolatosak, hogy a Belfius igazgatótanácsának egyik tagjáról, Wouter Devriendtről különböző híresztelések kaptak lábra, egyebek közt az, hogy \"konzultáns\" volt Vanackere kabinetjében.

\"Devriendt úr, akit nagyra becsülök, nem tagja a kabinetemnek, kezdettől fogva ezt mondtam. Ám pokolian nehéz elegánsan kommunikálni, ha kiforgatják az ember szavait\" - fogalmazott Vanackere.

A politikus közölte, hogy meg kívánja őrizni a flamand kereszténydemokraták színeiben szerzett parlamenti mandátumát.

Elio Di Rupo belga miniszterelnök - aki szocialista párti vallon politikus, és hatpárti, széles koalíció élén vezeti az országot - nyilatkozata szerint sajnálattal vette tudomásul Vanackere távozását. Egyúttal köszönetet mondott neki \"a nehéz politikai és gazdasági körülmények között végzett hatalmas munkájáért\".

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet