BUX 139231.16 -0,05 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bajban az Apple? - Csökkentek az iPhone eladásai

Megtört az Apple okostelefon-eladásainak növekedési lendülete tavaly decemberben az iPhone 5 csökkenő kereslete miatt - írja a dél-koreai Yonhap hírügynökség a hongkongi Counterpoint Technology Market Research piackutató intézet felmérésére hivatkozva.

2013. január 18. péntek, 10:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Decemberben az Apple részesedése a mobiltelefon-piacon az előző havihoz képest 3 százalékponttal 16 százalékra csökkent. A Samsung Electronics Co. 29 százalékos piaci részesedéssel megőrizte előnyét a világpiacon, a Nokia részesedése pedig 2 százalékponttal 23 százalékra emelkedett a hongkongi piackutató vállalat kimutatása szerint.

Az iPhone 5 bemutatását követő harmadik hónapban bekövetkezett visszaesés elsősorban a készülékre adott kedvezményeket csökkentő amerikai és európai hálózati szolgáltatóknak tulajdonítható.

A hongkongi piackutató szerint a hasonló paraméterekkel rendelkező Android modellekhez képest mintegy dupla annyiba kerülő iPhone készülékekre adott kedvezmények nagy terhet jelentenek a szolgáltatóknak.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet