Az orosz gazdálkodóknak 1,5 millió tonna takarmánygabonát kell beszerezniük vásárlás révén, mert az idei termésük nem elegendő − közölték az orosz mezőgazdasági minisztériumban kedden. Oroszország majdnem minden vidékén hiány van takarmánygabonákból a közlemény szerint. Mindez tovább erősítette azt a spekulációt, hogy az oroszok importra szorulnak búzából, mivel az idén a kánikula és az aszály miatt harmadával csökkent a termés Oroszországban. Oroszország a világ harmadik legnagyobb búzaexportőre volt a Szovjetunió megszűnése óta, így ez jelentős fordulatnak számít. Már a korábbi becslések is számoltak azzal, hogy a tavalyi 94 millió tonnánál húsz százalékkal kevesebb, mindössze 75 millió tonna termésre van kilátás. Ebből a belső fogyasztás levonása után csak 10-15 millió tonna felesleg maradna, amit az orosz exportőrök külföldre vihetnének, márpedig ez az értékesítések jelenlegi üteme mellett csak az év végéig elég. Könnyen elképzelhető azonban, hogy ez a mennyiség már ki is merült, erről azonban a mostani bejelentés nem szólt.
