BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőtt az amerikai olajtartalék

Nőtt az amerikai olajtartalék a múlt héten a szakértők által várt csökkenés helyett.

2012. december 12. szerda, 20:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai kormány energiaügyi tájékoztató hivatala (EIA) szerdán azt közölte, hogy az olajtartalék 0,8 millió hordóval bővült a december 7-ével végződött héten az egy héttel korábbihoz képest, míg az elemzők 1,7 millió hordós csökkenést vártak.

A benzintartalék 5 millió hordóval nőtt. Szakértők szerényebb, 2,5 millió hordónyi emelkedésre számítottak. A feldolgozott olajtermékek készletállománya 2,9 millió hordóval nőtt, szakértők 1,5 millió hordót vártak.

Közvetlenül az adat ismertetése előtt a nyugati féltekén irányadó WTI amerikai könnyűolajfajta hordónkénti ára 1,05 dollár emelkedéssel 86,84 dolláron állt. Mintegy harminc perccel később a WTI-t 86,32 dolláron jegyezték, ami 53 cent emelkedés a keddi záróértékhez képest.

Egy héttel korábban az olajtartalék 2,36 millió hordóval csökkent, a benzintartalék 7,86 millió hordóval nőtt, a feldolgozott olajtermékek készletállománya 3,03 millió hordóval bővült.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet