A várakozásoknak megfelelően újabb 25 bázispontos kamatcsökkentést hajtott végre az ausztrál jegybank, így 3 százalék lett az irányadó kamat. Mindezt az tette lehetővé, hogy Ausztráliában nincs inflációs nyomás. Az irányadó kamatszint utoljára 2009-ben volt ilyen alacsony. Az újabb jegybanki lazítást ugyanakkor az is indokolta, hogy az országban gyengék a növekedési kilátások − közölte a döntést követően Glenn Stevans jegybankelnök. Az alacsony növekedés oka, hogy Ausztrália jelentős nyersanyagtermelő országnak számít, márpedig a legfrissebb adatok arra utalnak, hogy a bányászat aranykora − legalábbis egy időre − véget ért. Ráadásul az erős ausztrál dollár miatt a többi szektor teljesítménye is elmaradhat az elemzők korábbi várakozásától. A kamatcsökkentések egy éve kezdődtek Ausztráliában, mivel a jegybank már akkor azt jelezte, hogy a csökkenő nyersanyagárak komoly gondokat okozhatnak. Az elemzők egy része ugyanakkor most már úgy gondolja, hogy a jegybank innentől fogva inkább szinten tartja majd a kamatot, megvárva, hogy milyen hatással lesz ak aktuális kamatszint a gazdaságra. A következő kamatmeghatározó ülés februárban lesz.
