Gyárfoglalással, útlezárásokkal tiltakoztak tegnap a legnagyobb olasz acélmű, a tarantói Ilva bezárása ellen a gyár munkásai, az akciókhoz csatlakoztak a csoport többi olaszországi üzemének dolgozói is. A súlyosan környezetszennyező dél-olaszországi gyárat júliusban már le akarták állítani, amire hasonló módon reagáltak a munkások (Napi Gazdaság, 2012. július 30.). Most a hatóságok azért követelik újra a kohók leállítását, mert az üzem vezetése nem tartotta be a vállalt termelési korlátozásokat, illetve környezetvédelmi előírásokat (hétfőn emellett házi őrizetbe vették az Ilva hét alkalmazottját azzal a gyanúval, hogy megvesztegették a környezetvédelmi illetékeseket). A tarantói Ilva bezárása ötezer munkahely megszűnésével járna, de a csoport bedőlésével mintegy 20 ezer állás tűnne el Olaszországban. A dél-olaszországi üzem adja az olasz acéltermelés mintegy harmadát (tavaly 8,5 millió tonnát állítottak elő), kiesése nyomán az ország hamar acélimportra szorulhat − figyelmeztetett a legnagyobb munkáltatói szervezet, a Confindustria. Mario Monti kormányfő holnap találkozik az acélmű vezetőivel, a környezetvédelmi miniszter, Corrado Clini szerint találnak megoldást a működés folytatására.
