BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó adatok jöttek a tengerentúlról

A csökkenő energiaáraknak köszönhetően októberben mindössze 0,1 százalékkal nőttek a fogyasztói árak az Egyesült Államokban, viszont drágultak az élelmiszerek. Közben a feldolgozóipari kilátások javultak: a New York-i Fed feldogozóipari indexének értéke a várt csökkenéssel ellentétben egy pontos emelkedést jelzett.

2012. november 15. csütörtök, 14:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner> A munkaügyi tárca adatai szerint októberben mindössze 0,1 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak az USA-ban, amire július óta nem volt példa. Az energiaárak csökkentek, az élelmiszerek viszont drágultak - derül ki a bontásból. Az energia- és az élelmiszeráraktól tisztított index (magárindex) 0,2 százalékos drágulást jelzett.
</banner>

<banner>Éves szinten 2,2 százalékkal nőttek a fogyasztói árak, 0,2 százalékponttal gyorsabban, mint egy hónappal korábban. A magárindex szerint 2 százalékos volt a drágulás mértéke az elmúlt 12 hónapban.</banner>

Míg az inflációs statisztikában pont azok a számok szerepeltek, mint amire az elemzők számítottak, a New York-i Fed novemberi, feldolgozóipari felmérésének eredményei kisebb meglepetést okoztak. A főindex értéke egy ponttal -5,2 pontra emelkedett, a várt -8,5 ponttal szemben.

A bontás szerint az értékesítési kilátásokat jobbnak, a munkaerőpiaci kilátásokat viszont rosszabbnak ítélték meg, mint egy hónappal korábban, bár a válaszadóknak mindössze 21 százaléka mondta, hogy a Sandy nevű hurrikán fennakadásokat okozott a működésükben.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet