BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszaesett a japán ipari termelés

Havi összevetésben 4,1 százalékkal csökkent a japán ipari termelés szeptemberben a gazdasági, kereskedelmi és ipari minisztérium által kedden közölt adatok szerint.

2012. október 30. kedd, 09:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavaly márciusi természeti katasztrófa, illetve a gazdasági világválság 2008-as kirobbanása óta ez volt a japán ipari termelés legjelentősebb visszaesése. Elemzők a gyenge külső keresletet - elsősorban a kínai export visszaesését -, valamint a környezetbarát autók vásárlását támogató kormányzati program végét okolták a vártnál nagyobb csökkenésért.

A minisztérium szerint az immár három hónapja tartó visszaesés tartós maradhat. Az autóipar különösen rossz hónapot zárt: a termelés éves összevetésben 12,4 százalékkal, a gépjárműexport pedig 19,6 százalékkal csökkent.

Az ipari kibocsátás mellett a lakossági fogyasztás is a várakozásokat meghaladó mértékben, 0,9 százalékkal csökkent szeptemberben. Ugyanakkor a munkanélküliségi ráta nem változott, továbbra is 4,2 százalék.

Előzetes adatok alapján a japán gazdaság teljesítménye októberben sem javult, a hónap első tíz napjában 4,8 százalékkal esett az export, és 315 milliárd jenes kereskedelmi deficitet szenvedett el a szigetország.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet