Nem kizárt, hogy a Siemens visszavonja az Ansaldo Energia 55 százalékára tett 1,3 milliárd eurós vételi ajánlatát, ha a tárgyalások tovább húzódnak november elejénél − írta a német vállalatcsoporthoz közel álló forrásokra hivatkozva a Financial Times. Az olasz villamosgép-ipari cég többségi részét a harmadrészt állami tulajdonban levő Finmeccanica-csoport dobta piacra átszervezési programja részeként. Az Ansaldo Energia fennmaradó hányada az amerikai First Reserve befektetési társaság tulajdonában van. Az olasz gazdasági sajtó emlékeztetett rá, hogy összeállt egy belföldi beruházói csoport, amely megvenné az Ansaldo Energia egy részét és ez befolyásolhatja a németek döntését. A három ágazati középvállalatból, valamint a Fondo Strategico Italiano befektetési társaságból álló konzorcium képviselői pénteken írtak alá egy emlékeztetőt, amely szerint 33 százalékos meghatározó kisebbségi részesedést céloznak meg. Az Ansaldo Energia jelenleg a Siemenstől, illetve az ABB/Alstomtól vásárolt technológiák alapján gyárt turbinákat, de az erre vonatkozó megállapodás 2014-ben lejár, ezért új stratégiai partnerre van szüksége.
