BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tömeges halpusztulás Szerbiában

Tömeges halpusztulást észleltek egy dél-szerbiai folyóban - jelentette hétfőn a belgrádi sajtó.

2012. október 1. hétfő, 14:04

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Blic című napilap azt írta honlapján, hogy a helyi halvédelmi szolgálat dolgozói hétfőn néhány óra leforgása alatt csaknem 7500 haltetemet halásztak ki a Toplica folyóból, a Déli-Morava mellékágából.

Nikola Kumanovic, a halvédelmi szolgálat vezetője felhívta a figyelmet arra, hogy eddig csak a folyó két kilométeres szakaszát sikerült megtisztítani a haltetemektől, miközben 15 kilométeres szakaszon tapasztalnak tömeges halpusztulást, amilyenre Szerbiában az elmúlt 30 évben nem volt példa.

A víz elfeketedett, és orrfacsaró bűzt áraszt magából. A hatóságok mintát vettek a folyó vizéből és a haltetemekből, és keresik az okot. Azt gyanítják, hogy valamelyik kursumlijai vállalat engedhetett bele a Toplicába mérgező anyagot.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet