BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó ISM-adat az USA-ból, örülnek a piacok

Három hónapon át tartó gyengélkedés után újra növekedést jelez az amerikai feldolgozóipari beszerzési menedzserindex.

2012. október 1. hétfő, 16:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai ISM intézet által számított feldolgozóipari beszerzési menedzserindex szeptemberi értéke az augusztusi 49,6 pontot követően 51,5 pont lett, azaz mivel - három hónap után - végre a vízválasztó 50-es szint fölé került, újra a kibocsátás növekedését jelzi. Az adat a vártnál is jobb lett, a Reuters elemzői konszenzusa 49,7 pontot prognosztizált.

A kedvező hír nyomán ráerősítettek a részvényindexek: New Yorkban a DJIA és az S&P-500 többlete 1 százalék fölé, a Nasdaq Composite-é 0,9 százalékra hízott. A nyugat-európai mutatók is pozitívan reagáltak, az FTSEurofirst 300 index például 1,5 százalékos többlettel napi csúcsára ugrott.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet