BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az elmúlt 3 év legrosszabb negyedévén van túl az euróövezet

Tovább romlott, 39 havi mélypontra süllyedt szeptemberben az euróövezeti beszerzési menedzser index (BMI) - közölte a londoni Markit Economics gazdaságkutató intézet.

2012. szeptember 20. csütörtök, 10:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az euróövezeti összetett beszerzési menedzser index szeptemberben - előzetes adatok szerint - 45,9 pontra esett az augusztusi 46,3 pontról. A szolgáltatóipari BMI is romlott, 46,0 pontra süllyedt az augusztusi 47,2 pontról.

Enyhén javult ugyanakkor a feldolgozóipari BMI: 46,0 pontra nőtt az augusztusi 45,1 pontról. Elemzők 46,7 pontos összetett, 45,5 pontos feldolgozóipari és 47,7 pontos szolgáltatási BMI-t vártak. Az index 50 pont feletti értéke a vizsgált ágazat teljesítményének javulását, 50 pont alatti értéke pedig zsugorodását jelzi.

\"Újabb lendületet vett az euróövezeti visszaesés szeptemberben, ami azt vetíti előre, hogy az elmúlt három év legrosszabb negyedévét hagyja maga mögött a közös valuta térsége. A BMI előzetes értéke 0,6 százalékos gazdasági visszaesésnek felel meg\" - értékelt Chris Williamson, a Markit vezető elemzője.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet