BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

El akarták foglalni a tőzsdét New Yorkban

Száznyolcvankét főt tartóztatott le New York City rendőrsége hétfőn azok közül, akik az Occupy Wall Street nevű antikapitalista mozgalom első születésnapját ünnepelték. A tüntetés ezúttal kevesebb szimpatizánst vonzott, mint májusban - írja a Bloomberg.

2012. szeptember 18. kedd, 10:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner> Több száz felvonuló foglalta el az utcákat hétfőn a manhattani Zuccotti Park környékén. Ez az a hely, amely szimbóluma és születési helye tavaly óta a világszerte szimpatizánsokat gyűjtő mozgalomnak. A rendőrség gyalog, motorkerékpárokon és lóháton igyekezett elejét venni a rendbontásnak.
</banner>

<banner>A tüntetők a rendőrség közbeavatkozásának köszönhetően nem érték el egyik céljukat, a tőzsdei piacnyitás megakadályozását. A rendőrség több utcát és legalább egy metróállomást is lezárt a pénzügyi negyed környékén, és összesen 182 főt letartóztatott, többségüket a közlekedési szabályok megsértése miatt.
</banner>

<banner>A mostani több száz tüntetővel ellentétben május 1-jén több tízezren vettek részt az Occupy Wall Street megmozdulásán, ám akkor a New York-i helyszínen jóval kevesebb, 34 tüntetőt vett őrizítbe a rendőrség.
</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet