BUX 139041.43 -0,19 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az EBRD erősebben segítené a régiónkat

2012. szeptember 12. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Akciótervet sürgetett a közép- és délkelet-európai országok megsegítésére Suma Chakrabarti, az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) elnöke, aki szerint a nagypolitikában nem fordítanak elég figyelmet arra, miként érinti ezt a térséget az eurózóna válsága. A július óta hivatalban levő elnök újságírók előtt kifejtette, hogy az Európai Központi Banknak (ECB) a régión belül nemcsak a bajba kerülő euróországokon kellene tudnia segíteni − ilyen például Szlovénia −, hanem a többieken is. Egyes országok a nehéz időkben belecsúszhatnak a gazdasági nacionalizmusba − figyelmeztetett Chakrabarti a The Wall Street Journal szerint −, és miközben saját vállalataikat akarják megvédeni, elzárják magukat a külföldi befektetésektől. A Bécsi Kezdeményezés 2.0 egyelőre csak a viták szintjén létezik − mondta a Reuters szerint az EBRD elnöke. Az idén januárban beindított kezdeményezés az eurózóna adósságválságától volna hivatott megóvni a régió országait a pénzintézetek és a szabályozó hatóságok együttműködésével. A térséget szolgáló akciótervben az EBRD-nek és más nemzetközi szervezeteknek csoportként kellene együttműködniük.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet