BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább nőtt az amerikai külkereskedelmi hiány

Júliusban a várt 1,3 százalék helyett mindössze 0,2 százalékkal (-41,9 milliárd dollárról -42 milliárd dollárra) nőtt az Egyesült Államok külkereskedelmi mérlegének hiánya - jelentette az amerikai kereskedelmi minisztérium. A konszenzus -43,5 milliárd dollár volt.

2012. szeptember 11. kedd, 15:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

<banner> Az amerikai kereskedelmi tárca adatai szerint júliusban tovább nőtt az Egyesült Államol külkereskedelmi mérlegének hiánya. A 42 milliárd dolláros érték 0,2 százalékos emelkedést jelent júniushoz képest. A júniusi értéket egyébként -42,9 milliárd dolláról -41,9 milliárd dollárra korrigálta a tárca. </banner>

A bontás szerint az export és az import egyaránt csökkent, bár előbbi valamivel gyorsabban.

Az Egyesült Államok külkereskedelmi hiánya második legnagyobb kereskedelmi partnerével, Kínával szemben 7,2 százalékkal 29,38 milliárd dollárra emelkedett, új csúcsra nőtt. A Kínából származó amerikai import rekordszintű, 37,93 milliárd dollár volt júliusban.

Az euróövezetbe irányuló amerikai kivitel 14,5 százalékkal 14,92 milliárd dollárra csökkent. Az euróövezettel szembeni amerikai külkereskedelmi hiány 10,19 milliárd dollárra emelkedett a júniusi 7,01 milliárd dollárról.

Júliusban összességében 1 százalékkal 183,27 milliárd dollárra csökkent az amerikai export, miközben az import 0,8 százalékkal 225,27 milliárd dollárra mérséklődött, elsősorban a nyersolaj árcsökkenése miatt.

Miközben az importált nyersolaj mennyisége 275,14 millió hordóra nőtt a júniusi 263,44 millió hordóról, az energiahordozó átlagára 6,3 százalékkal 93,83 dollárra csökkent hordónként, ennyire olcsó utoljára 2011 márciusában volt.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet