BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alaposan visszafogja a készpénzes fizetést Olaszország

Olaszországban 2013 júliusától csak bankkártyával lehet majd vásárolni 50 euró felett - döntött a kormány a La Repubblica című napilap értesülése szerint.

2012. szeptember 6. csütörtök, 17:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A készpénzforgalom drasztikus korlátozásával a Monti-kormány célja a pénzmosás és az adóelkerülés visszaszorítása. Olaszországban az idén hoztak már hasonló intézkedést, július óta ezer eurónál nagyobb összeget csak bankkártyával, bankátutalással vagy csekkel lehet kifizetni. Korábban 2500 euró volt a határ.

Olaszországban csak a lakosság tíz százaléka használ bankkártyát, míg az európai átlag 30 százalék. A készpénzfizetés aránya Olaszországban 90 százalék, Németországban 78 százalék, Franciaországban pedig 59 százalék.

Az olasz központi bank adatai szerint az olasz hazai össztermék tíz százaléka, mintegy 160 milliárd euró, illegális tevékenységből származik.

Az illegálisan szerzett pénz önmagában nem likvid, és csak illegális hálózatokban használható fel. Ezek az összegek csak a pénzmosás révén találnak utat a legális gazdaságba - írja a Banca d\'Italia jelentése.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet