BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre inkább a görögök mögé állnak a németek

Egy év múlva is ugyanebben a formában, azaz 17 taggal létezik az eurózóna, de a mostaninál \"egy kissé\" stabilabb lesz az euró, mint fizetőeszköz - mondta el a német Inforádiónak adott mai interjúban Wolfgang Schäuble.

2012. szeptember 5. szerda, 19:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

<banner> A német pénzügyminiszter azután nyilatkozott hazai hallgatóságnak, hogy tegnap éppen a görög pénzügyminiszterrel egyeztetett és azt jelezte: a görögöknek az eredeti megállapodásban rögzített kiigazítást el kell végezniük a további hitelrészletek megszerzése érdekében (nem engedne tehát plusz időt a görögöknek a kiigazítások elvégzésére).</banner>

<banner>Schäuble mai nyilatkozata abból a szempontból fontos és részben újdonság, hogy eddig a keményvonalas német nyilatkozókhoz tartozott, akik az elmúlt hónapokban szavaikban utaltak rá, hogy a görög kilépést sem zárják ki. A Reuters arra emlékeztet a mai beszámolójában: nemcsak Schäuble nyilatkozata sugallja azt, hogy a görögök (mégis) maradhatnak az eurózónában, hanem Angela Merkel kormányának más tagjai is tettek ilyen nyilatkozatokat. A háttérben az húzódhat meg, hogy a németek tarthatnak attól: a görögök kilépése esetén nehezen kontrollálható pénzügyi folyamatok is elindulhatnak az eurózóna más részein és ezt szeretnék inkább elkerülni.
</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet