BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leállt az Opel

Hétfőn egy napra leálltak a futószalagok az Opel három németországi üzemében, Rüsselsheimben, Kaiserslauternben és Eisenachban a kereslet gyengélkedése miatt.

2012. szeptember 3. hétfő, 15:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Opel vezetése augusztus végén döntött úgy, hogy szeptembertől rövidített munkaidőt vezetnek be a vállalat németországi üzemeiben. Akkor arról volt szó, hogy az üzemi tanáccsal és az IG Metall szakszervezettel egyetértésben szeptembertől az év végéig tartó időszakban 20 napon lesz rövidebb a munkaidő.

Sok más, elsősorban az európai piacra összpontosító autógyárhoz hasonlóan az Opel is erőteljesen érzi az adósságválságot: Nyugat-Európában közel 15 százalékkal csökkent az értékesítés az első félévben az egy évvel korábbihoz képest, míg a globális piacon 6,3 százalék volt a visszaesés.

A tervek szerint egész szeptemberben hétfőn és pénteken rövidítik le a munkaidőt. Arról még nem nyilatkozott a társaság szóvivője, hogy októberben mi lesz a helyzet.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet