BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ne is álmodjunk banki bónuszról

Bár 2012 egyébként sem lett volna rekord év a bankárok számára javadalmazási szempontból, rekord év lehet a bónuszok visszavétele szempontjából - írja a Financial Times.

2012. augusztus 28. kedd, 10:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner> Az elmúlt hónapok sorozatos bankbotrányai (LIBOR-ügy, pénzmosási ügyek, szabálytalan értékesítés) egyszerűen kikényszerítik a legnagyobb bankoknál, hogy csökkentsék az alkalmazottaknak járó kifizetéseket, nem egyszer a már kifizetett bónuszok csökkentésével.
</banner>

<banner>A korábban odaítélt bónuszok csökkentéséről szóló szabályok a brit bankoknál nem számítanak újdonságnak, hiszen már 2009 óta alkalmaznak hasonlókat. Az USA-ban a 2010-ben elkezdődött Dodd-Frank pénzügyi reform is tartalmaz ilyet, igaz, ezek a szabályok még véglegesítésre várnak.
</banner>

<banner>Számos európai nagybank (köztük az HSBC és a Royal Bank of Scotland) döntött az elmúlt három évben a már megítélt javadalmak csökkentéséről, javadalmazási szakértők szerint pedig az idei évben különösen sok bank követheti őket. Ezzel megkísérlik meggyőzni a bankok befektetőiket, hogy keményen fellépnek az elmúlt időszakban előkerült szabálytalanságok ellen.
</banner>

<banner>A Deutsche Bank még tovább ment, ugyanis már olyan bónuszokat is visszavehet alkalmazottaitól, amelyeket (részvény formájában) a korábbi munkáltatójuk adott nekik.<kapcs></kapcs>
</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet