A japán Sony Corp. közölte, hogy a hatékonyság és a növekedés fokozásának érdekében 15 százalékos leépítésre készül leányvállalatánál, a Sony Mobile Communications AB-nél. Az érintett telephelyek Tokióban, Lundban és Pekingben vannak. Idén októberben a fő telephelyet és egyéb területeket Lundból Tokióba helyezik át. A Sony Mobile mintegy ezer állást szüntethet meg. A cég vélhetően azért kényszerül erre a lépésre, mert az elmúlt hónapokban sem sikerült talpra állnia. A Sony augusztusban kénytelen volt rontani éves profit-előrejelzését és csökkenteni számos terméke értékesítési tervét, miután a várakozásoknál sokkal rosszabb negyedévet zárt. Úgy tűnik, a japán nagyvállalat továbbra sem tud lépést tartani legerősebb versenytársaival, a koreai Samsunggal, illetve az amerikai Apple-lel és Microsofttal. A cégvezetés immár csak 15,5 millió tévékészülék eladásával számol a 2013 márciusában végződő üzleti évben, míg májusban 17,5 milliót jósolt, a mobil eszközökből csak 12 millió találhat gazdára, szemben a három hónapja várt 16 millióval.
