BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Érzi a válságot az Opel - rövidített munkaidőt vezetnek be

Az európai kereslet lanyhulása miatt szeptembertől rövidített munkaidőt vezetnek be az Opel két németországi gyárában, Rüsselsheimben és Kaiserslauternben.

2012. augusztus 23. csütörtök, 15:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vállalatcsoport csütörtöki közlése szerint az üzemi tanáccsal és az IG Metall szakszervezettel egyetértésben szeptembertől az év végéig tartó időszakban 20 napon lesz rövidített munkaidő.

A központi gyárban, Rüsselsheimben 3500 munkást, és 3300 adminisztratív dolgozót, Kaiserslauternben 2500 embert érint az intézkedés. A fejlesztő központban dolgozó hétezer munkatársra nem vonatkozik a rövidített munkaidő. A két gyárban összesen 16 ezren dolgoznak.

Sok más, elsősorban az európai piacra összpontosító autógyárhoz hasonlóan az Opel is erőteljesen érzi az adósságválságot: Nyugat-Európában közel 15 százalékkal csökkent az értékesítés az első félévben az egy évvel korábbihoz képest, míg a globális piacon 6,3 százalék volt a visszaesés.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet