BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lehetővé tennék a kizárást az EU-ból?

Kizárná az euróövezetből a szabályok ellen vétő országokat az osztrák alkancellár, a kisebbik kormánypárt elnöke egy pénteki lapban megjelent nyilatkozata szerint.

2012. augusztus 17. péntek, 09:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Michael Spindelegger, a konzervatív Osztrák Néppárt (ÖVP) elnöke a Kuriernak nyilatkozva bírálta a pártalapításra készülő Frank Stronach kanadai-osztrák nagyvállalkozót, aki azt szorgalmazza, hogy Ausztria lépjen ki az euróövezetből.

Spindelegger szerint Stronach euróellenes álláspontja \"veszélyes\" mert \"a populizmust állítja előtérbe\". Az ÖVP-elnök szerint Ausztriának szüksége van az euróra. Egyúttal úgy vélekedett, szükség van arra a lehetőségre, hogy ki lehessen zárni tagokat a valutaunióból, \"ha nem tartják be a kötelezettségeiket\".

MTI
MTI

Ez is érdekelhet