BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Késve fizetik a spanyol hitelek tizedét

Júniusban 1994 áprilisa óta a legmagasabb szintre emelkedett a spanyol bankok rossz hiteleinek állománya a teljes hitelállományon belül.

2012. augusztus 17. péntek, 10:39

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A spanyol központi bank pénteki közlése szerint májushoz képest 8,4 milliárd euróval 164,4 milliárdra nőtt a késedelmesen törlesztett hitelek állománya. Ez a teljes hitelállomány 9,42 százaléka, szemben a májusi 8,95 százalékkal.

A késedelmes hitelek állománya most tízszer akkora, mint 2007-ben volt, mielőtt az ingatlanpiaci buborék kipukkadása miatt Spanyolországban 2008-ban beütött a válság.

A spanyol gazdaság 2009 óta másodszor van recesszióban, a munkanélküliség megközelíti a 25 százalékot.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet