BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfordultak a befektetők Romániától

Csaknem 30 százalékkal csökkent a Romániába irányuló külföldi tőkebefektetések értéke az idén az első félévben - derült ki a román központi bank által hétfőn közölt adatokból.

2012. augusztus 13. hétfő, 11:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Összesen 621 millió euró érkezett az országba az első hat hónapban, 28,9 százalékkal kevesebb, mint 2011 azonos időszakában, amikor 874 millió euró áramlott be a román gazdaságba.

A külföldi tőkebefektetések 25 százalékban fedezték a folyó fizetési mérleg hiányát, amelynek értéke az első hat hónapban elérte a 2,4 milliárd eurót.

Romániában évek óta folyamatosan apad a külföldi tőkebefektetés mértéke; tavaly 13,6 százalékkal, 1,65 milliárd euróra, kilenc éve a legalacsonyabb szintre csökkent.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet