BUX 139635.01 0,56 %
OTP 45740 0,97 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem akarta csökkenteni a béreket - kirúgták a menedzsert

Menesztették a világ egyik legnagyobb nikkeltermelője, a LARCO görög állami cég vezetőjét, amiért nem csökkentette a munkavállalók bérét a kormány döntésének megfelelően.

2012. augusztus 10. péntek, 07:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A görög kormány egyebek között a bérek csökkentésével kívánja mérsékelni a jelentősre duzzadt államháztartási hiányt. A görög pénzügyminisztérium közleménye szerint \"felkérték a LARCO elnök-vezérigazgatóját, Anasztasziosz Barakoszt, hogy mondjon le a kormányhatározat be nem tartása miatt\".

A kormány még tavaly arról intézkedett, hogy valamennyi állami vállalatnál 35 százalékos bércsökkentést kell végrehajtani két év alatt, ebből az első évben 25 százalékosat.

Barakosz levélben értesítette a minisztériumot arról, hogy megtagadja az intézkedés végrehajtását.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet