BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tartja növekedési tervét a BASF

2012. július 27. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mérsékelt növekedést mutatott a BASF a második negyedévben, miután a cégcsoport árbevétele 6 százalékkal, 19,5 milliárd euróra nőtt. Az üzemi eredmény (EBIT) 253 millió euróval, 2,5 milliárd euróra nőtt. A vegyi üzletágakban a visszaeső értékesítési mennyiségek mellett elsősorban a mezőgazdasági megoldások és az olaj- és gázipari szegmensek jelentős fejlődése járult hozzá az eredmény növekedéséhez. Az első félév egészét vizsgálva az értékesítés 40,1 milliárd euró volt. Ez az előző év azonos időszakához képest szintén 6 százalékos növekedést jelent. Az üzemi eredmény (EBIT) meghaladta az 5 milliárd eurót a hat hónap alatt. Kurt Bock, a BASF igazgatótanácsának elnöke a fokozódó konjunkturális kockázatokra hívta fel a figyelmet azzal, hogy a vevők továbbra is óvatosak, csökkentik a raktárkészleteiket a visszaeső nyersanyagárak miatt valószínűleg csökkenő eladási árakat várva. A 2012-es évet tekintve már óvatosabb becsléseket ad ki a társaság, mint az év elején, a cég ugyanis nem számol a kereslet élénkülésével az év második félévében az első hat hónaphoz képest. Változatlanul arra törekednek viszont, hogy az árbevételt és az eredményt is növeljék, amelyet főként a líbiai olajkitermelés újraindítása támaszt alá.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet