A Visa 1,8 milliárd dolláros veszteséggel zárta üzleti évének harmadik negyedévét amiatt, hogy amerikai kiskereskedők évekkel ezelőtt gyűjtőpert indítottak a Visa, a Mastercard és több bank ellen, azzal vádolva őket, hogy tisztességtelenül magas kártyadíjakat számítanak fel. Sokéves jogvita után összesen 7,25 milliárd dollár kártérítésben egyeztek ki, amelyből a legnagyobb összeg, 4,1 milliárd dollár a Visára jutott. Ez az összeg volt az, ami miatt az április−júniusi időszakban veszteséges volt a társaság. A beszámoló szerint ettől eltekintve jól sikerült a kártyatársaság negyedéve. Joseph Saunders vezérigazgató kiemelte, a rendkívüli tétel nélkül a nettó eredmény elérte volna az 1,1 milliárd dollárt, szemben az egy évvel korábbi 1 milliárddal. A Visa 979 milliárd dollár értékű tranzakciót bonyolított le három hónap alatt, 6 százalékkal többet, mint az előző negyedévben. A társaság azt is bejelentette a napokban, hogy új fizetési módokkal, a mobiltelefonos és chipkártyás fizetési megoldásokkal is megjelenik már az olimpiai játékok idején.
