BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mi irigyelhetjük, a lengyelek keveslik

A lengyel belföldi össztermék a második negyedévben várhatóan éves szinten 3 százalékkal nő - mondta Marek Belka jegybankelnök szerdán a lengyel parlamentben.

2012. július 25. szerda, 14:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

\"A nehéz külső feltételek ellenére a lengyel gazdaság jól teljesít\" - mondta Belka a jegybank éves beszámolójának parlamenti vitáján.

Ugyanakkor hozzátette, hogy a lengyel gazdaság belsőleg kiegyensúlyozott ugyan, és ezért ellenállóbb az eurózóna válságával szemben, de \"nehéz lenne maradéktalanul optimistának lenni\". A gazdasági növekedés üteme lassul, az első negyedévi 3,5 százalék után a második negyedben 3 százalékra csökken.

Belka szerint a lengyel gazdaság teljesítményét követve a zloty \"hosszabb távon elkerülhetetlenül fel fog értékelődni\".

MTI
MTI

Ez is érdekelhet