BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kifakadtak a spanyolok: ez a gond az eurózónával

Nem működik megfelelően az európai tőkepiac az euróövezet lassú és bonyolult döntéshozatali mechanizmusa miatt és ez teszi támadhatóvá a gyenge pontokat - fejtette ki Luis de Guindos spanyol gazdasági miniszter a La Vanguardia napilapnak adott interjúban.

2012. július 17. kedd, 10:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

\"A tagállamok nem vásárolják egymás kötvényeit a valutaunióban, gyakorlatilag kizárólag olasz befektetők érdeklődnek olasz kötvények iránt\" - mutatott rá a miniszter, hozzátéve, hogy \"hasonló a helyzet Franciaországban és Spanyolországban is\".

Az euróövezet sokkal jobb pénzügyi fundamentumokkal rendelkezik mint az Egyesült Államok, Nagy-Britannia vagy Japán, ami Luis de Guindos szerint arra utal, hogy valójában belső problémáról van szó. \"A döntéshozatali folyamat az euróövezetben lassú és komplikált. A nemzetközi befektetők ezért tudják megtámadni a gyenge pontokat, jelenleg Olaszországot és Spanyolországot, de később majd másokat is\" - mondta.

A lakáspiaci problémák, a bankrendszer nehézségei és a magas adósság ellenére is a spanyol gazdaság képes önmagát finanszírozni és nem lesz szüksége mentőcsomagra - hangsúlyozta Luis de Guindos interjúban. \"A (spanyol) fizetőképességgel szemben támasztott kételyek nagy kárt okoznak nekünk és megnehezítik számunkra az adósságszolgálatot. Spanyolország azonban versenyképes ország\" - mondta a miniszter. \"A gazdaságban van növekedési potenciál\" - tette hozzá.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet