BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyorsabban nőtt az amerikai ipari termelés

A várt 0,3 százalék helyett minimálisan gyorsabban, havi alapon 0,4 százalékkal bővült az ipari termelés az Egyesült Államokban, igaz a májusi 0,1 százalékos csökkenést 0,2 százalékosra változtatta az adatot közzétevő amerikai jegybank.

2012. július 17. kedd, 15:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner> A részletes adatokat vizsgálva az építőanyagok termelése 0,5 százalékkal nőtt, míg a feldolgozóipar termelése 0,7 százalékkal bővült. A gépjárművek és alkatrészek termelése havi alapon 1,9 százalékkal, míg a tartós cikkek előállítása 0,8 százalékkal növekedett júniusban.
</banner>

<banner>Amennyiben éves alapon vizsgáljuk az ipari termelést, akkor júniusban 4,7 százalékos éves növekedésről beszélhetünk, de még ez az adat is csak ahhoz volt elegendő, hogy a második negyedévi átlagos növekedési ütemet 2,2 százalékon \"tartsa\" az első negyedévi 5,8 százalékos bővülés után.</banner>

<banner>A kapacitáskihasználtság a jegybank felmérése szerint a májusi 78,7 százalékról 78,9 százalékra emelkedett az amerikai gazdaságban.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet