BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magasabb áfa lehet Csehországban

2012. július 16. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cseh képviselőház pénteken megszavazta az áfa kulcsának 1 százalékpontos emelését, amely így 2013-tól 15, illetve 21 százalékra emelkedik. A képviselők szintén elfogadták a havi 100 ezer korona (mintegy 1,1 millió forint) feletti keresetűeket érintő úgynevezett szolidaritási adót, ami 7 százalék lesz. Ez az extra adó 3 évig lesz érvényben. Emellett az adóátalány lehetőségével élő egyéni vállalkozókat számos adókedvezménytől megfosztották, például nem csökkenthetik az adóalapot az eltartott gyermekek számával. A borra pedig literenként 10 korona (110 forint) jövedéki adót vetnek ki. A takarékossági intézkedéseket szolgáló lépések megvalósulása azonban még így is kérdéses, ugyanis a törvénytervezetekre még a szenátusnak is bólintania kell, márpedig ott az ellenzéki szociáldemokratáknak (CSSD) van többségük. A szociáldemokraták már most jelezték, nem értenek egyet a polgárok számára nagyobb terheket jelentő intézkedésekkel. A Necas-kormány jövőre 42 milliárd koronával szeretné mérsékelni a költségvetési hiányt annak érdekében, hogy az államháztartási hiány a GDP-hez viszonyított 3 százalék alá bukjon.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet