BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A vártnál kevesebb munkanélküli lett Amerikában

2012. július 13. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!
Az amerikai munkanélkülisegély-kérelmek száma 26 ezerrel, 350 ezerre csökkent az elmúlt egy hétben. Az adat némileg kedvezőbb a vártnál, hiszen az elemzők 372 ezer új kérelemmel számoltak. Ugyanakkor fontos azt is látni, hogy a csökkenés nagyrészt olyan egyszeri tételeknek köszönhető, mint a megszokottnál kevesebb autóipari elbocsátás. A kérelmek száma az elmúlt négy év egyik legalacsonyabb értéke, bár ez még emelkedhet a következő hetekben szezonális hatások miatt − teszi hozzá a munkaügyi minisztérium. A négyhetes átlag eközben mérsékeltebb esést mutat, e szerint  9750-nel, 376 500-ra csökkent. A folyamatban lévő kérelmek a szezonálisan kiigazított értékek alapján 14 ezerrel, 3,3 millióra estek a június 30-ával végződő héten. Mintegy 5,87 millió ember részesült valamilyen állami munkanélküli-juttatásban a június 23-ával végződő héten, ami az előző héthez viszonyítva még mindig 17 ezerrel magasabb érték. Szintén tegnap hozták nyilvánosságra, hogy az amerikai importárak 2,7 százalékkal estek júniusban, így már a második egymást követő hónapban mérséklődnek a csökkenő olajárak nyomán. Az elemzők 1,9 százalékos eséssel számoltak.
Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet