BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak kicsit nőhet az olaj kereslete jövőre

2012. július 12. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jövőre emelkedő olajkeresletre számít a Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC). A növekedés ugyanakkor szerény lehet az idén tapasztalt, szintén halovány igényekhez képest − áll a szervezet szerdán kiadott havi jelentésében. Az OPEC előrejelzése szerint az idei, átlagosan napi 88,68 millió hordós világpiaci szükséglet 2013-ban eléri a napi 89,5 millió hordót. A gyenge emelkedést a szervezet az európai adósságválság elhúzódásával, az Egyesült Államok és a feltörekvő országok gazdasági növekedésének lassulásával magyarázza. Az idén a második negyedévi, napi 87,46 millió hordós keresletnél 2,38 millió hordóval több olajat hoztak felszínre az OPEC-tagországok. 2012 harmadik és negyedik negyedére a kereslet fokozatos emelkedése várható a napi 89,62 millió, majd 89,81 millió hordós maximumig. A fejlett országokat is visszafogott kereslet jellemzi, az egyetlen kivétel Japán, ahol az atomerőművek többségének leállítása után megnőtt a kereslet − közölte az OPEC. Az olaj ára a bejelentést követően esett, a piac, úgy látszik, nagyobb bővülésre várt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet